Klenuté, travnaté návrší je nepravidelně lokováno mohutnými duby a lípami, které jsou propojeny s vysokými horizonty okolní krajiny; návrší se opírá o kamennou strukturu masivních bloků, která prostupuje všechny povrchy bez rozdílu.
Hledání ducha prastarého místa bez okázalosti a patosu.
Místo Tetín, stejně jako jiná místa, je jedinečné. Při utváření a dotváření takového místa musí být uplatňován jedninečný, resp. individuální přístup, který v ideálním případě není sentimentální. Koncept návrhu musí usilovně vycházet z kontextu. Návrh dlažeb, povrchů, mobiliáře, typu osvětlení a všeho ostatního je individuální odpovědí na fenomén místa, jedná se tedy o atypická řešení resp. kombinaci typových a atypových řešení. Návrh používá tradiční materiály kámen, dřevo a vegetaci.
Nový povrch náměstí je navržen v jedné výškové úrovni s výjimkou komunikace III. třídy, která je oddělena kamennou obrubou. Široké pásy, obytná zóna pro pěší a automobily, rámují centrální plochu a jsou navrženy ve štípané kamenné dlažbě (obdélný formát 10/25-10/40cm). Centrální plocha, obytná zóna pouze pro pěší, je vymezena dubovými patníky a tvoří jí masivní kamenné bloky šíroké 20 cm a dlouhé 50 - 80 cm s velmi širokou travnatou spárou. Dlažba je kladena na způsob štětové dlažby na výšku tak, aby bylo dosaženo co možná nejlepšího provázání mezi kameny a aby volně ložené kameny byly v terénu pevně usazeny. Okraje centrální plochy jsou vyskládány na úzkou travní spáru a do středu plochy bloků ubývá a přibývá trávy. Touto proměnlivostí se posiluje i záměr měkce modelováného vyklenutí centrální plochy - v řezu je terén lukovitě prohnutý.